Отслабнете 10 килограма с лимонова диета само за 14 дни

Ако искате напълно да промените външния си вид и да свалите 10 килограма, освен добра воля, имате нужда и от лимон!

Тази диета бързо топи килограми и мазнини, но укрепва организма и пречиства кръвта и лимфата. Лимоновата диета е план за прочистване на тялото и отслабване, което ще детоксикира организма след 14 дни и ще ви помогне да отслабнете до 10 килограма.

Някои биха могли да кажат, че лимонът не е най-добрият избор на плодове за здравословна диета и загуба на тегло. Въпреки популярността си в готвенето и за сокове, е трудно да си представим някой да изяде цял лимон. За щастие, не е нужно да ядете лимони по време на тази лимонова диета. Вместо това ще използвате свойствата на лимона за изгаряне на мазнини, което ще ви помогне да се отървете от излишните килограми.

Лимонът изгаря мазнините и ускорява метаболизма

Много професионални диетолози и диетолози твърдят, че лимонът съдържа всички необходими елементи за разграждането на мазнините и следователно улеснява загубата на тегло.

Освен всичко друго, лимонът съдържа лимонена киселина, която помага за изгарянето на мазнините, ускорява метаболизма, а също така намалява апетита. Лимонената киселина допринася за по-интензивното производство на стомашна киселина и в резултат на това подобрява храносмилането. Здравата лимонова кора съдържа пектин, който помага за регулиране на нивата на кръвната захар.

В лимоните има много различни витамини, включително витамин С, за който той е най-известен и който укрепва имунната система, което също е важен фактор в процеса на отслабване. По принцип лимонът е невероятен плод, с който можете да почистите тялото си, да почистите кръвта и лимфата, да ускорите метаболизма и в допълнение да отслабнете и да предотвратите някои заболявания. Лимоновата диета е много проста: всяка сутрин преди закуска пийте определено количество лимонов сок, смесен с вода.

Съвет: Изплакнете устата си с прясна вода веднага след пиене на лимонов сок, за да предотвратите увреждане на зъбния емайл от лимонената киселина.

  • Ден 1: сок от един лимон, смесен с чаша прясна вода.
  • Ден 2: сок от два лимона, смесен с две чаши прясна вода.
  • Ден 3: сок от три лимона, смесен с три чаши прясна вода.
  • Ден 4: сок от четири лимона, смесен с четири чаши прясна вода.
  • Ден 5: сок от пет лимона, смесен с пет чаши прясна вода.
  • Ден 6: сок от шест лимона, смесен с шест чаши прясна вода.
  • Ден 7: сок от три лимона, смесен с десет чаши прясна вода. Добавете една супена лъжица мед и пийте сместа през целия ден.
  • Ден 8: сок от шест лимона, смесен с шест чаши прясна вода.
  • Ден 9: сок от пет лимона, смесен с пет чаши прясна вода.
  • Ден 10: сок от четири лимона, смесен с четири чаши прясна вода.
  • Ден 11: сок от три лимона, смесен с три чаши прясна вода.
  • Ден 12: сок от два лимона, смесен с две чаши прясна вода.
  • Ден 13: сок от един лимон, смесен с чаша прясна вода.
  • Ден 14: сок от три лимона, смесен с десет чаши прясна вода. Добавете супена лъжица мед и пийте сместа през целия ден.

Ако ви е трудно да го изпиете наведнъж, изпийте колкото можете, а останалото оставете за по-късно. Просто не забравяйте да го изпиете поне час преди хранене. Тази диета не се препоръчва на хора със стомашно-чревни проблеми. Лимоновата диета е особено ефективна през есента или пролетта, в момент, когато тялото ни се нуждае от допълнителни витамини и детоксикация.

Ако комбинирате нискокалорична лимонова диета ще получите още по-добри резултати! Яжте пет малки ястия, но наистина малки, не преяждайте, не яжте никакви тестени изделия, сладкиши или бял хляб. Забравете газирани напитки, сладки сокове или алкохол. Избягвайте закуски, чипс, флип, сладкиши и други подобни.

При ниски нива на инсулин хормонът глюкагон освобождава мастни натрупвания

Намаленият прием на въглехидрати в диетата води до стабилизиране на кръвната захар. Няма повече внезапни скокове в захарта, както след хранене, богато на въглехидрати (картофи, макаронени изделия, зърнени храни, ориз, хляб, захар), така че няма внезапна секреция на инсулин. Инсулинът е хормон, който превръща въглехидратите в мастни натрупвания по тялото и не им позволява да изгарят за енергия. Само при ниски нива на инсулин хормонът глюкагон може да действа, освобождавайки мастни натрупвания, които след това се изразходват за енергия.

Проблемът на съвременната диета е, че неправилният избор на храни ни насърчава да ядем твърде често и твърде много. Храните, богати на захар и нишесте, не съдържат необходимите хранителни вещества, които са градивните елементи на организма, такива храни съдържат само празни калории, от които лесно наддаваме тегло, като в същото време сме недохранени.

Защо децата по принцип не са успешни и водят до йо-йо ефект – психологически или други причини? Има няколко причини, както физиологични, така и психологически. По време на глад тялото се поставя в състояние на пестене на енергия (генетично наследен механизъм за оцеляване от древни времена, когато не е имало достатъчно храна), така че след първоначалната загуба на тегло да има стагнация. Тялото спестява – харчи минимално, събира максимум. След известно време, когато вече не можете да търпите глад и започнете да ядете „нормално“ тяло, всичко, което ядете, се превръща в мастни натрупвания, защото мастните депа са резерв от енергия за по-късно. По този начин, дори и при по-нисък прием на храна, се получава напълняване.

Какви са топ храните, които трябва да приемаме, когато искаме да отслабнем?

Масло, яйца, животински мазнини, умерено количество протеини (месо и риба), много зеленчуци, растящи над земята (не корен). Но това работи само като ограничава приема на въглехидрати. Не препоръчвам да бързате с масло и бекон и да ядете хляб и тесто с него.

Тестото (нишестето) стимулира инсулина, който превръща цялата излишна енергия в мазнини и в този случай калориите (т.е. количеството храна) имат връзка. Но без калории инсулин няма нищо общо, без инсулин няма натрупване на мастни натрупвания, мазнините от храната се консумират за енергия и за функционирането на тялото.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *